Uszczelki do drzwi samochodowych to element, o który warto zadbać!

Uszczelki do drzwi samochodowych to element, o który warto zadbać!

W dzisiejszych czasach życie bez auta byłoby dla wielu nie do pomyślenia. Środek transportu tego typu pozwala na ekspresoweprzemierzanie długich tras.W przeciwieństwie do pojazdów komunikacji miejskiejnie wymaga od użytkownika dostosowania się do odgórnie ustalonego rozkłady jazdy. Zapewnia szybką i przyjemną podróż w dowolne miejsce. Jednak wszystkie te korzyści mają miejsce tylko wtedy, gdy auto jest w pełni sprawne. Nawet uszkodzenie tak niewielkich elementów, jakimi są uszczelki do drzwi samochodowych powoduje, że o komforcie można zapomnieć.

Czas jest nieubłagany dla wszystkich pojazdów

Samochód, podobnie jak wszystkie pozostałe maszyny, z czasem ulega zużyciu, a niektóre jego części wynikają naprawy bądź wymiany. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy eksploatacja przebiega zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to, że nawet najdroższy i najnowszy pojazd będzie musiał w końcu zawitać u mechanika.Niektóre elementy auta są na tyle istotne, że nawet ich minimalne uszkodzenie może zagrażać bezpieczeństwu kierowcy oraz pasażerów. Uszczelki do drzwi samochodowych z pewnością nie pełnią na tyle istotnej roli, żeby zaliczać je do tego grona. Niewątpliwie jednak ich uszkodzenie negatywnie wpływa na komfort jazdy, a czasem może ją nawet uniemożliwić.

Jaką rolę pełnią uszczelki do drzwi samochodowych?

Uszczelki do drzwi samochodowych zapewniają wygłuszenie kabiny, co ma ogromne znaczenie szczególnie przy jeździe z dużymi prędkościamina przykład po autostradzie. Nadmierne zużycie uszczeleksprawia, że po przekroczeniu stu kilometrów na godzinę,hałas staje się nie do zniesienia. Ponadto, tego typu elementyzabezpieczają wnętrze auta przed dostawaniem się do niego wody oraz śniegu. W przypadku pojazdu stojącego podczas oberwania chmuryna zewnątrz brak uszczelek może spowodować niemałe straty. Nawet niewielkie opady często oznaczają konieczność długotrwałego suszenia tapicerki oraz foteli,nie wspominając o tym, że elementy te mogą zwyczajnie zgnić. Natomiast podczas mroźnych okresów, gdytermometr pokazuje ujemne odczyty, uszkodzone uszczelki skutecznie uniemożliwiają utrzymanie znośnej temperaturywewnątrz samochodu, co jest szczególnie odczuwalne dlajego pasażerów. Kolejną z pełnionych przez uszczelki ról jest ochrona wnętrza auta przed silnym wiatrem, który jest szczególnie odczuwalny podczas szybkiej jazdy.

Prawidłowa konserwacja metodą na długie użytkowanie

Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że podstawę zapewnienia uszczelkom do drzwi samochodowych długiej żywotności, stanowi regularne i precyzyjnie czyszczenie. Większość modeli aut wyposażona jest w specjalne wyżłobienia w formie rynien, które służą do odprowadzania nadmiaru wody. Wszelkie zanieczyszczenia siłą rzeczy uniemożliwiają spełnienie zadania, przez co auto zaczyna pokrywać rdza. Kolejną, istotną kwestią jest prawidłowa konserwacja uszczelek do drzwi samochodowych. Wystarczy na dokładnie oczyszczoną powierzchnie nałożyć zwykłą glicerynę farmaceutyczną, dostępną w większości aptek. Zapewni ona właściwy kształt i działanie uszczelek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl