Uszczelka wciskana do ościeżnic drzwi – produkt znacznie ważniejszy niż Ci się wydaje!

Bardzo często nie docenia się roli, jaką pełni uszczelka wciskana do ościeżnic drzwi. Jeżeli chcesz zaoszczędzić kilka złotych,wybierając tańszy model, licz się z tym, że prawdopodobnie jego żywot nie potrwa długo. Ponadtopożytki, które przyniesie, będą zdecydowanie zaniżone. Sprawdź, jak istotną funkcję pełni uszczelka wciskana do drzwi i ile korzyści możesz dzięki niej zyskać.

Dlaczego uszczelka wciskana do ościeżnic drzwi jest tak istotna?

Rola odgrywana przez uszczelkę wciskaną do ościeżnicy drzwi ma szczególnie znaczenie wtedy, gdy mowa o drzwiach zewnętrznych. Pełni dwojaką funkcję, a mianowicie izoluje termicznie oraz akustycznie. Pierwsze z wymienionych zadań polega na tym, że uszczelka ogranicza do minimum „uciekanie” ciepła z domu, umożliwiając tym samym zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku bądź mieszkania. Brak albo daleko idące zniszczenie opisywanego elementu skutkuje dużą utratą ciepła, a co za tym idzie zwiększeniem kosztów ogrzewania, co z pewnościąjest bolesne dla portfela. Wspomniana izolacja akustyczna polega na tym, że odpowiednio dobrana i wciśnięta do ościeżnicy drzwi uszczelka wygłusza zarówno hałasy płynące z zewnątrz, jak i pochodzące z wewnątrz. Jeżeli nie chcesz, aby obcy ludzie mogli usłyszeć o Twoich prywatnych sprawach– sięgnij po sprawdzone produkty, którebez problemu znajdziesz na naszej stronie. Opisywany element odpowiada po części również za zatrzymanie wszelkich insektów w postaci mrówek i tym podobnych po właściwej stronie drzwi.

To nie koniec funkcji, a co za tym idzie- zalet

Uszczelka wciskana do ościeżnicy drzwi odgrywa ważną rolę nie tylko w przypadku drzwi zewnętrznych, ale również w przypadku tych, które znajdują się wewnątrz budynku.Pełniona przez nią funkcja Izolacji termicznej oraz akustycznejjest wtedy mniej zauważalna, ale jej brak byłby odczuwalny w moment. Ponadto, dobrej jakości uszczelka zabezpieczy drzwi przed uszkodzeniem mechanicznym.Często powodują je osoby, mające w zwyczaju niezwykle dynamicznie zamykać drzwi. Jak sam widzisz, liczne zastosowania przeradzają się w multum korzyści.

Ostatnia, warta podkreślenia zaleta, która cechuje uszczelkę wciskaną do ościeżnic drzwi to jej prosty, niewymagający specjalistycznej wiedzy montaż. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy ją dosłownie „wcisnąć” na właściwe miejsce. Prosta czynność, a zapewni Ci wiele korzyści płynących z prawidłowego uszczelnienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl