Uszczelka do drzwi zewnętrznych metalowych – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Uszczelki do drzwi zewnętrznych cieszą się popularnością od lat. To produkt, który po prostu znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z drzwiami zewnętrznymi – również tymi wykonanymi z metalu. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, kupując uszczelkę do drzwi zewnętrznych metalowych? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wszystkie istotne aspekty zebraliśmy w kolejnych akapitach tego tekstu.

Co sprawia, że uszczelka jest przeznaczona do drzwi zewnętrznych?

Na rynku znajdziesz wiele uszczelek, które niestety nie będą mogły nazywać się uszczelkami do drzwi zewnętrznych. Możesz spotkać uszczelki do różnego rodzaju chłodni i spiżarni. Na rynku dostępne są także produkty przeznaczone do drzwi samochodowych. Ciekawym artykułem jest również uszczelka do drzwi drewnianych. To nadal jednak nie uszczelka do drzwi zewnętrznych metalowych.

Czym charakteryzują się dobre uszczelki do drzwi zewnętrznych metalowych?

Uszczelki do metalowych drzwi zewnętrznych są przede wszystkim odporne na warunki atmosferyczne. Wilgoć im niestraszna i dodatkowo nie wchłaniają wody. Istotnym atutem tego produktu jest fakt, iż nawet bardzo niskie oraz wysokie temperatury nie spowodują, że będzie trzeba często go wymieniać. Elastyczność takich uszczelek sprawia, że możesz cieszyć się z ich działania nawet przez wiele lat.

Czy uszczelki do drzwi nadają się tylko do drzwi?

Uszczelki do metalowych drzwi zewnętrznych nadają się do innego rodzaju elementów. Możesz zastosować je także do uszczelnienia okien, bramy garażowej czy elementów architektury zewnętrznej. Uszczelki do drzwi metalowych zewnętrznych z pewnością sprawdzą się także w szeroko pojętym przemyśle.

Czy potrzebujesz uszczelek do drzwi?

Zastanawiając się nad odpowiedzią na to pytanie, warto byś rozważył szereg czynników. Przede wszystkim, niezależnie od tego, czy mieszkasz w nowo oddanym domu czy w starej kamienicy, to wiesz, że drzwi zawsze przepuszczają powietrze. Zapewne wielokrotnie słyszałeś, jak Twoja babcia lub mama mówiły: „Co tak tu ciągnie po nogach?” i starając się zatrzymać ten proces, podkładały szmatę pod drzwi.

Na szczęście dzisiaj mamy do wyboru uszczelki do drzwi metalowych zewnętrznych i nie tylko. Każde drzwi – bez względu na wiek – po wstawieniu mają minimalne szpary, przez które wnika zimne powietrze. O ile latem może Ci to nie przeszkadzać, to wiedz, że zimą będzie to najgorszy koszmar Twojego życia.

Drzwi zewnętrzne nie przepuszczają ciepła głównie przez swoją powierzchnię. To mit, o którym możesz zapomnieć. Największe straty ciepła są ponoszone właśnie w wyniku powstania szpar i ubytków. To przez nie wchodzi do Twojego domu najwięcej zimnego powietrza. Jedynym rozwiązaniem jest właśnie uszczelka do drzwi zewnętrznych.

Co daje uszczelka do drzwi zewnętrznych?

Zaznaczyliśmy już wielokrotnie, że uszczelka do drzwi zewnętrznych chroni przed utratą ciepła i wpuszczaniem zimnego powietrza. A jakie jeszcze będą pozytywne skutki zainstalowania tego gadżetu w drzwiach?

Możesz być pewien, że dzięki uszczelce nie będą „wchodzić” do środka brzydkie zapachy. Choć często otwierasz i zamykasz drzwi, wpuszczając nieprzyjemnie pachnące powietrze, to dzięki uszczelkom zabezpieczysz się przed ciągłym napływem takiego powietrza z zewnątrz.

Oczywiście warto pamiętać, że uszczelka nie zamknie przepływu powietrza w domu „na amen”. Byłoby to niezdrowe, ponieważ para zaczęłaby się skraplać w środku, powodując powstawanie grzybów i pleśni. Instalując uszczelkę do drzwi metalowych zewnętrznych, możesz być pewien, że w domu zachowany zostanie ten zdrowy mikroklimat.

Uszczelka w drzwiach to także niższe rachunki za ciepło. Okazuje się, że dość znaczna ilość ogrzanego powietrza ucieka przez takie szpary. Aby się tak nie działo, warto zainwestować w uszczelkę, której koszt jest niczym w porównaniu z możliwością oszczędzania ciepła.

Nie wolno zapominać, iż uszczelka do drzwi zewnętrznych zapobiega wnikaniu kurzu i pyłu z zewnątrz. To atut i dobra informacja dla wszystkich, którzy nienawidzą sprzątać brudu, który pojawia się tylko dlatego, że drzwi domu są nieuszczelnione. To samo dotyczy miłośników świętego spokoju. Mało kto wie, ale uszczelka do drzwi zewnętrznych zabezpiecza przed hałasem. Jeśli jej nie ma, to każdy głośniejszy dźwięk będzie wchodził do domu i niszczył spokój domowego ogniska.

Uszczelki zewnętrzne sprawią, że nie trzaśniesz drzwiami!

Mało kto zdaje sobie też sprawę z tego, że uszczelki są świetnym amortyzatorem drzwi, które nie niszczą się ciągłym otwieraniem i zamykaniem. Uszczelka wyhamowuje skrzydło drzwiowe, dzięki czemu nie będzie się ono zużywać w tak szybkim tempie jak w wypadku, gdy uszczelki nie ma. Nikt też nie trzaśnie drzwiami z uszczelką do drzwi zewnętrznych metalowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając uszczelkę zewnętrzną?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zrobiona jest dana uszczelka. Najlepszym materiałem jest guma silikonowa. To ona sprawia, że taka uszczelka do drzwi zewnętrznych nie będzie się szybko zużywać. Jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne i zmiany temperatur.

Jaki wymiar powinna mieć dobra uszczelka do drzwi zewnętrznych?

Eksperci twierdzą, że przedział szerokości dla takiego produktu powinien wynosić od 5 do 9 mm. Warto pamiętać, że w drzwiach zewnętrznych możesz wymienić nie tylko klasyczną uszczelkę. Może okazać się, iż do wymiany będzie uszczelka progowa drzwi bądź uszczelka ościeżnicy. Najważniejsze jednak, by Twoje drzwi zewnętrzne były zawsze bardzo dobre wyregulowane. Odpowiednia regulacja sprawia, że drzwi lepiej „chodzą” i nie niszczą się dość szybko.

Jak widzisz, niepozorna uszczelka do metalowych drzwi zewnętrznych ma naprawdę szerokie działanie i wiele niekwestionowanych zalet. Jeśli szukasz sposobu na to, by solidnie uszczelnić swoje drzwi, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim szeroki wybór rozmaitych uszczelek, które bez problemu dopasujesz do domowego wyposażenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl