Wszystko, co musisz wiedzieć o uszczelkach do okien plastikowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o uszczelkach do okien plastikowych

Nowoczesne rozwiązania w swoim domu zacząłeś wdrażać już kilka lat wcześniej, rozpoczynając pozytywne zmiany od wymiany okien. Niestety - po kilku latach intensywnej eksploatacji zamontowanych okien, uszczelki do okien plastikowych wymagają natychmiastowej wymiany.

Dlaczego uszczelni niszczeją?

Zastanawiasz się, dlaczego zamontowane wraz z oknami uszczelki niszczeją? Przede wszystkim dlatego, że są wystawione na trwałe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Drugą, także powszechną przyczyną, jest częste otwieranie i zamykanie okna - podczas codziennych czynności guma się rozciąga, wiotczeje i przeciera, sprawiając, że dotychczas zamontowana uszczelka nie spełnia swojego zadania.

Wymiana uszczelek na nowe

Na szczęście zużyte uszczelki można wymienić na nowe, wybierając odpowiednie uszczelki do okien plastikowych. Kiedy szczególnie warto zdecydować się na ten krok?

1. Nieszczelne okna

Nieszczelne okna powinny być dla Ciebie wyraźnym sygnałem, wzywającym do wymiany uszczelek. Zrób to jak najszybciej, w przeciwnym wypadku w mieszkaniu będzie chłodno i nieprzyjemnie.

2. Zniszczone uszczelki

Zaniedbanie uszczelek może przynieść poważne konsekwencje. Dotychczas sprawne, staną się sztywne i z łatwością ulegną skruszeniu. Mimo że guma stosowana w produkcji dostępnych w sprzedaży uszczelek jest wytrzymała, niewłaściwa pielęgnacja jest w stanie narazić ją na zniszczenie.

Jak samodzielnie wymienić uszczelkę?

Wymiana uszczelek w oknach plastikowych na szczęście nie wymaga udziału specjalisty. Jeśli masz, odrobinę chociaż wiedzy na temat profilu posiadanych okien, możesz samodzielnie założyć nowe uszczelki.

Jeśli zależy Ci na szybkim montażu i profesjonalnym efekcie, warto zdecydować się na ciągłą, samoprzylepną taśmę uszczelniającą, która umożliwi Ci samodzielne docięcie pasów. Zanim wkleisz nową uszczelkę na właściwe miejsce, usuń starą, jednocześnie usuwając pozostałe zanieczyszczenia i resztki gumy.

Jak dbać o uszczelki?

Jeśli zależy Ci na długiej żywotności uszczelki, zdecyduj się na jej właściwą pielęgnację. Wbrew pozorom nie musisz robić tego codziennie - konserwacja zaledwie dwa razy w roku, wiosną i jesienią, w zupełności wystarczy, by cieszyć się doskonałymi rezultatami. Jak poprawnie to zrobić?

Uszczelki do okien plastikowych wystarczy dokładnie umyć - podobnie jak całą ramę okienną. W trudno dostępnych miejscach doskonale sprawdzą się patyczki higieniczne. Pamiętaj, by czyścić powierzchnię bez nadmiaru wody - wystarczy ściereczka zwilżona płynem do mycia szyb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl