Odbojnik - wielofunkcyjne akcesorium gumowe. Poznaj jego wszystkie zastosowania!

Powszechne wprowadzenie do użycia elementów gumowych przyczyniło się do powstania nowych akcesoriów, które zrewolucjonizowały życie. Okazuje się, że jednym z takich przedmiotów jest odbojnik. Jego główne zadanie to rozpraszanie energii. Dzięki temu kontakt podzespołów metalowych ze sobą nie skutkuje uszkodzeniami mechanicznymi. Dzisiaj opiszemy najciekawsze zastosowania tego przedmiotu.

Transport i logistyka chętnie korzystają z odbojników

Prawdopodobnie najłatwiej spotkać odbojnik na terenie strefy przemysłowej, ponieważ wiele doków rozładunkowych i załadunkowych lub hal magazynowych posiada takie gumowe odbojniki w miejscach, do których podjeżdżają ciężarówki z naczepami. Wtedy taki gumowy element osłania drzwi doku i jednocześnie chroni samą naczepę przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Jeśli masz możliwość obserwacji samochodów dostawczych, one również posiadają takie gumowe ochraniacze, które pomagają otwierać i zamykać drzwi strefy ładunkowej w maksymalnym zakresie ruchu, bez ryzyka uszkodzenia powłoki lakierniczej. Najczęściej odbojniki przybierają kształt stożków lub tak zwanych bałwanków.

Odbojnik chroni elementy zawieszenia wielu pojazdów!

Jeśli nadal ciekawi Cię, gdzie jeszcze możesz spotkać odbojnik, warto ze strefy przemysłowej przenieść się do warsztatu samochodowego. Wtedy możesz zajrzeć pod auto i zobaczyć, jak wiele gumowych odbojników znajduje się w zawieszeniu pojazdów osobowych, a także ciężarowych. Te elementy gumowe spełniają minimum dwie role, po pierwsze chronią amortyzatory lub resory piórowe przed nadmiernym kontaktem z innymi częściami samochodu. Sprawdza się to na nierównych drogach lub podczas jazdy terenowej. Dzięki temu amortyzatory, sprężyny, tuleje i inne akcesoria, mają zdecydowanie większą wytrzymałość.

Po drugie odbojnik poprawia komfort jazdy, ponieważ zmniejszony kontakt elementów zawieszenia z innymi podzespołami usprawnia resorowanie i jednocześnie ogranicza liczbę dźwięków w czasie jazdy. W ten sposób podróż jest przyjemniejsza, bez efektu jazdy na tak zwanych drewnianych kołach po bruku.

Odbojniki gumowe mają atrakcyjne ceny!

Odbojnik gumowy ma prostą budowę, dzięki czemu jego produkcja jest tania. To bezpośrednio przekłada się na cenę produktu. Gdy potrzebujesz wymienić elementy gumowe w zawieszeniu, możesz być pewny, że ich zakup będzie małym obciążeniem dla Twojego portfela. Poza tym odbojnik jest wytrzymałym podzespołem, który zachowuje swoje właściwości nawet po dużych przebiegach. Z jego wymianą poradzą sobie wszyscy mechanicy, zatem koszty usługi serwisowej powinny być niskie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl