Praca w gospodarstwie rolnym może być wymagająca, ze względu na nierównomierne ukształtowanie terenu. Eksploatacja przyczep i pojazdów rolniczych w takich warunkach, jest znacznie intensywniejsza, niż w przypadku poruszania się po jezdni, dlatego warto zadbać o ich maksymalne zabezpieczenie. Doskonałą amortyzację może zapewnić odbój gumowy. Czym jest i dlaczego warto po niego sięgnąć?
Odbój gumowy - specyfikacja
Niewielki element, kształtem przypominający bałwana, został wykonany z wysokiej jakości gumy. Materiał wyróżnia się odpowiednią twardością, elastycznością i odpornością na uszkodzenia i odkształcenia, mogące w negatywny sposób wpłynąć na jego funkcjonalność. Odbój gumowy może być wykorzystany w przyczepkach samochodowych, przyczepach i naczepach, maszynach rolniczych i lawetach, zapewniając maksymalny komfort. Jakie modele odbojników możesz mieć, korzystając z oferty sklepu internetowego e-gumy.pl? Przekonaj się, poznając je bliżej!
Dostępne odboje gumowe
Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, w sklepie internetowym pojawiły się odboje doskonale sprawdzające się w rolnictwie. Poznaj nasze propozycje!
- odbojnik mały typu bałwanek charakteryzuje się maksymalnym obciążeniem 4,5 tony, dodatkowo został wyposażony w otwory o średnicy 17 i 24mm. Dedykowany jest maszynom rolniczym, przyczepkom, przyczepom i naczepom, a także - lawetom;
- odbojnik duży, o maksymalnym obciążeniu nawet 6 ton, podobnie jak odbojnik mały, także został wykonany z wysokiej jakości gumy;
- odbój gumowy dedykowany samochodem marki Fiat 126p, to doskonała propozycja dla kolekcjonerów i miłośników starych samochodów. Proponowany model dedykowany jest wszystkim rocznikom, modelom i wersjom silnikowym wspomnianej marki;
Dlaczego warto sięgnąć po odbój gumowy?
Niepozorny, niewielki i wydawałoby się - zupełnie niepotrzebny element ma ogromny potencjał! Zastanawiasz się, dlaczego warto po niego sięgnąć? Powodów jest co najmniej kilka, my przedstawimy Ci te najważniejsze.
Odbojnik gumowy, potocznie zwany bałwankiem, specjaliści nazywają odbojnikiem zawieszenia. Klasyczny element, wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałej i odpowiednio elastycznej gumy zapobiega całkowitemu zamknięciu się amortyzatora w przypadku najechania na dużą nierówność. Zadaniem odbojników w takiej sytuacji jest całkowita ochrona systemu amortyzacji, w przeciwnym razie może dość dojść do skrajnej kompresji zawieszenia. Jeśli zależy Ci na możliwości długotrwałego korzystania z pojazdów rolniczych, przyczep lub naczep, odpowiednio wcześniej sięgnij po proste, ale skuteczne rozwiązania!