Jakie uszczelki do okien PCV wybrać? 4 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę

Straty ciepła, hałas, czy wilgoć to tylko niektóre z powodów, dlaczego ludzie sięgają po uszczelki do okien. Dobrze dobrane pozwalają zapobiegać stratom energii cieplnej, ułatwiają utrzymanie pożądanej temperatury w domu, pomagają wygłuszyć okna i chronić mieszkańców przed uciążliwym hałasem dobiegającym z ulicy. Warto w nie zainwestować, by cieszyć się ciszą, spokojem i ciepłem. Jakie uszczelki do okien PCV są najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierz uszczelki, które uszczelnią całe okno

Okno nie jest tak proste do uszczelnienia jak może się wydawać. Jakie uszczelki do okien PCV wybrać? Takie które łatwo zamontujesz na całej powierzchni okna. Naroża to punkty, które najtrudniej uszczelnić. To przez nie może też uciekać energia cieplna. Staranny montaż nie wystarczy, jeżeli wybierzesz uszczelkę złej jakości. Uszczelki EPDM z łatwością zamontujesz na całej powierzchni okna, także w narożach. Dzięki temu zyskasz ochronę przed wiatrem i hałasem.

Zwróć uwagę na trwałość uszczelek

Nie wiesz jakie uszczelki do okien PCV zamontować? Takie, które poradzą sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Deszcz, śnieg, słońce, wysokie i niskie temperatury, czy promieniowanie UV, to tylko niektóre czynniki z jakimi muszą poradzić sobie uszczelki. Przy zakupie tych produktów weź pod uwagę parametr jakim jest elastyczność. To dzięki niej uszczelki się nie odkształcą pod wpływem działania czynników zewnętrznych takich jak wspomniane wcześniej zmienne warunki atmosferyczne.

Dobre uszczelki, to takie, które są odporne na odkształcenia

Jakie uszczelki do okien PCV wytrzymają kilka sezonów? Okna, nawet zimą zamykasz i otwierasz, co może powodować deformowanie uszczelki albo uszkodzenie jej struktury. Szukasz uszczelek, które nie przerwą się, nie odkleją, nie zetrą i nie stracą swojego kształtu? Zwróć uwagę, czy producent zaznaczył, że uszczelki, które chcesz kupić, mają właściwości do odwracalnej deformacji. Co to znaczy? Takie uszczelki pomimo różnych nacisków szybko powracają do pierwotnego kształtu. Dodatkowo są trwałe, wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Estetyka ma znaczenie

Zastanawiasz się, na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze uszczelek do okna PCV? Duże znaczenie ma sam wygląd uszczelek. Oprócz parametrów technicznych weź pod uwagę to, jak będą wyglądały z oknem. Uszczelki EPDM wykonane są z kauczuku syntetycznego. Doskonale przylegają do okna. Chronią pomieszczenie przed chłodem, wilgocią i hałasem oraz doskonale się prezentują.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl