Jaki lemiesz do pługa wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie niezbędnego osprzętu

Lemiesz to jeden z kluczowych komponentów, który znajduje się w maszynach komunalnych, takich jak pługi. Bez niego ciężko wyobrazić sobie realizację prac, mających na celu utrzymanie dróg, ścieżek, czy też parkingów w stanie używalności. Poddawany dużym obciążeniom może tracić na swoich właściwościach. Wówczas czym prędzej należy przystąpić do wymiany osprzętu. Stojąc przed taką potrzebą, rodzi się pytanie, jaki lemiesz do pługa sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze zamiennika.

Lemiesz do pługa – jakie spełnia zadanie?

Nim rozstrzygniemy kwestię, jaki lemiesz do pługa zastosować w użytkowanej maszynie, na początek warto przedstawić jego rolę. Otóż mowa o elemencie, który zachowuje stały kontakt z podłożem. Jest zaś niezbędny, aby zalegający śnieg na skutek intensywnych opadów został w pełni zagarnięty, zostawiając tym samym całkowicie oczyszczoną nawierzchnię. Osprzęt można swobodnie regulować, dzięki czemu pokrywa śnieżna zostaje poprowadzona w dowolnym kierunku – na prawo bądź lewo.

Oczywiście ze względu na intensywną eksploatację, lemiesz ulega obniżeniu jakości, co negatywnie przekłada się na wydajność i bezpieczeństwo pracy. Zużyty element podlega wobec tego cyklicznej wymianie. Im wcześniej tym lepiej. W innym wypadku najprawdopodobniej nie obejdzie się bez niepożądanych przestojów w użytkowaniu pługa. Natomiast jeśli chodzi o kwestię niezdatności komponentu do użycia, trudno określić, jak często dochodzi do degradacji. Wszystko zależy m.in. materiału wykonania, który świadczy o trwałości.

Jaki lemiesz do pługa wybrać? Ten aspekt jest najważniejszy!

W związku z powyższym, zastanawiając się jaki lemiesz do pługa warto zainstalować w maszynie, należy uwzględnić jego wytrzymałość. Przede wszystkim zaleca się wykorzystanie wariantu gumowego. Niestraszne mu oddziaływanie skrajnie niskich temperatur, czy też soli drogowej. Co ważne, całkowite ogumienie to gwarancja lepszej odporności na ścieranie, co usprawnia pracę na szczególnie wymagającym terenie. A dodatkowo, w przeciwieństwie do odpowiedników zawierających stalowe elementy, nie narusza stanu nawierzchni. To ważne, jeśli część ma współpracować również z innymi maszynami, służących porządkowaniu placu budowy, bądź ciągów komunikacyjnych.

Nie można zapominać, że gruba guma optymalnie dopasowuje się do konserwowanego podłoża, a robót nie są w stanie zaburzyć przeszkody w postaci nierówności. Zwłaszcza gdy lemiesz wykorzystuje system umożliwiający przetoczenie się przez nieregularne fragmenty nawierzchni. To o tyle korzystne, że ryzyko uszkodzeń zostaje w dużym stopniu zminimalizowane. Z kolei wzmocnione brzegi poprawiają precyzję działania.

Sprawdź pozostałe kryteria wyboru lemiesza do pługa

Materiał wykonania to nie wszystko. Jaki lemiesz do pługa spełni swoje zadanie? Oczywiście odpowiednio dopasowany do wymiarów maszyny oraz jej modelu. Niemałą rolę odgrywa też system mocowania osprzętu. Powinien ułatwiać realizację tej właśnie czynności. Z reguły wystarcza jedynie przykręcić całość za pomocą śrub na właściwej wysokości.

A jeśli chcesz, aby lemiesz sprawował się bez zarzutów, postaw na produkty sprawdzonych producentów. Absolutnie nie ma tutaj miejsca na półśrodki. Zamienne elementy muszą zachowywać jakość, co przełoży się bezpośrednio na bezpieczeństwo, jak i optymalizację czasu pracy. Osobiście polecić możemy wyroby gumowe marki Stomil Sanok. Znajdziesz je w asortymencie naszego sklepu internetowego.

Nie ulega wątpliwości, że prawidłowo dobrany lemiesz do pługa znacząco poprawia skuteczność działań. Zyskujesz gwarancję, iż czynności porządkowe zostaną przeprowadzone w błyskawicznym tempie, a użytkowanie oczyszczonej nawierzchni będzie całkowicie bezpieczne. Zarówno dla osób pieszych, jak i kierowców wszelkich pojazdów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl